Godine prolaze brzinom svjetlosti
Evo i novi smiješni grafiti na zidovima, a na ovom piše: “Godine prolaze – mi blejimo”. Godine ne stoje, a kako prolaze godine mladima danas, nisu baš zainteresirani za puno toga. Komentirajte ovaj grafit i naravno pogledajte i druge grafite. Ugodna zabava. 🙂
Pročitaj još: Smijeh
Smijeh je nevoljna reakcija na određene vanjske ili unutarnje podražaje. Smijeh mogu pobuditi aktivnosti poput škakljanja, humorističnih priča ili misli. Najčešće se smatra vizualnom ekspresijom mnogih pozitivnih emocionalnih stanja poput radosti, veselja, sreće, olakšanja itd. U nekim pak prilikama može biti uzrokovan suprotnim emocionalnim stanjima poput sramote, isprike ili zbunjenosti (“nervozni smijeh”) ili udvornog smijeha. Čimbenici poput dobi, spola, obrazovanja, jezika i kulture determinantni su čimbenici za to da li će neka osoba iskusiti smijeh u određenoj situaciji.
Smijeh je dio čovječjeg ponašanja regulirana mozgom koje pomaže ljudima razjasniti njihove namjere u socijalnoj interakciji i pruža emocionalan kontekst konverzacijama. Smijeh se rabi kao signal pripadnosti nekoj grupi — on signalizira prihvaćenost i pozitivne interakcije s drugima. Smijeh se ponekad doživljava zaraznim, a smijeh neke osobe može sam izazvati smijeh u drugih kao pozitivnu povratnu spregu. Popularnost snimaka smijeha u televizijskim komedijama situacije može se dijelom pripisati ovome.
Proučavanje humora i smijeha te njihovih psiholoških i fizioloških učinaka na čovječje tijelo zove se gelotologija.
IZVOR: Wikipedija
Grafiti
Grafiti su generički pojam za od privatnih osoba nanošene slike ili napisana slova na površinama javnog prostora a pojavljuju se u raznim oblicima. Nisu izravno povezani ni s umjetnošću ni s vandalizmom.
Ponekad se grafiti priznaju kao umjetnički oblik suvremene urbane umjetnosti a ponekad grafiti se javnoj percepciji općenito smatraju vandalizmom.
Oslikavanje javnih prostora sprejevima u boji, rukom autora koji ima stav i estetski osjećaj mogu na specifičan način obogatiti karakter ulice ili grada, dok u nemaštovitim rukama samo povećavaju vizualnu zagađenost prostora. Neki ih ljudi poistovjećuju s natpisima, na primjer: Marko voli Anu, Mi smo najbolji… Velika razlika je između grafita i natpisa. Grafiti nisu način komunikacije, grafiti su način pokazivanja socijalnih problema, problema općenito i pokazatelj nečije mašte. Veoma je važna konstrukcija slova, kojoj se pridaje velika važnost. Grafiti su dio hip hop kulture. Autori protuzakonito nanesenih grafita mogu biti kažnjeni.
IZVOR: Wikipedija