Grafiti po zidovima koji ostaju u trajnom sjećanju

Grafiti po zidovima koji ostaju u trajnom sjećanju
Nezaboravni grafiti po zidovima

 Najbolji grafiti po zidovima

Ako su vam zanimljivi grafiti po zidovima, ovaj će vam sigurno ostati dugo u sjećanju. Sigurno nema mjesta koje ste obišli a da niste vidjeli bar jedan grafit na zidu. Koji god je napisan na zidu nekog objekta, zanimljiv je na svoj način. Ako vam se sviđa ovaj grafit komentirajte ga, te nam napišite neki grafit koji ste vidjeli. Pogledajte i ostale grafite. Ugodna zabava.

Pročitaj još: Grafiti

Grafiti su generički pojam za od privatnih osoba nanošene slike ili napisana slova na površinama javnog prostora a pojavljuju se u raznim oblicima. Nisu izravno povezani ni s umjetnošću ni s vandalizmom.

Ponekad se grafiti priznaju kao umjetnički oblik suvremene urbane umjetnosti a ponekad grafiti se javnoj percepciji općenito smatraju vandalizmom.

Oslikavanje javnih prostora sprejevima u boji, rukom autora koji ima stav i estetski osjećaj mogu na specifičan način obogatiti karakter ulice ili grada, dok u nemaštovitim rukama samo povećavaju vizualnu zagađenost prostora. Neki ih ljudi poistovjećuju s natpisima, na primjer: Marko voli Anu, Mi smo najbolji… Velika razlika je između grafita i natpisa. Grafiti nisu način komunikacije, grafiti su način pokazivanja socijalnih problema, problema općenito i pokazatelj nečije mašte. Veoma je važna konstrukcija slova, kojoj se pridaje velika važnost. Grafiti su dio hip hop kulture. Autori protuzakonito nanesenih grafita mogu biti kažnjeni.

IZVOR: Wikipedija

Umjetnost

Umjetnost (lat. ars), osobita je ljudska djelatnost čije se značenje izgrađuje i očituje u složenomu komunikacijskom procesu između umjetnika, umjetničkoga djela i publike.

Različita su značenja pridavana umjetnosti u različitim povijesnim razdobljima, no od početka modernog doba skloni smo umjetnosti pridavati sljedeće osobine: svaka pojedina umjetnost posjeduje vlastiti visoko razvijeni i autonomni jezik; umjetnost ima neovisnu i slobodnu poziciju u društvu; umjetnost nema društveno propisanu svrhu; svrha umjetnosti leži u ispunjavanju njene modernistički definirane prirode, koju određuju ideje slobode, imaginacije, individualnosti, otkrića, eksperimenta, pobune, ljepote, istine, pravde, uglavnom ideja na kojima se od Francuske revolucije u većini svojih segmenata temelji zapadno društvo.

IZVOR: Wikipedija

Možda će vas zanimati i ovo: