
U ovoj objavi možete pogledati recept za nabujak od griza. Ako vas zanimaju još neki najbolji recepti za slatka jela ili slana jela, upišite u pretragu npr. “Recept za musaku” ili “Musaka” i kliknite “Search”.
Jednostavan recept za nabujak od griza
Sastojci:
15 dkg krupice, 0.5 L mlijeka, malo soli, 1 omot vanilin šećera, 8 dkg maslaca ili margarina, 8 dkg šećera, 3 žutanjka, snijeg od 3 bjelanjka, pola omota praška za pecivo, kora od limuna; masnoća i mrvice za model.
Priprema:
Krupicu skuhamo i vrelom, posoljenom mlijeku, tako da nastane gusta kaša. Zatim posebno pjenasto umiješamo masnoću, šećer, žutanjke, koru od limuna i vanilin šećer. Smjesu stavimo u dobro namašten i mrvicama posut model, a zatim na umjerenoj toplini pečemo tri četvrt sata. Nabujak se poslužuje topao.
Pročitaj još: Kuhanje
Kuhanje je termička obrada sirove hrane.
Kuha se u vodi ili na pari na 100 °C. Osim kuhanja hrana se termički može još pripremati i pečenjem ili pirjanjem. Oba načina hranu termički obrađuju na temperaturi od preko 100 °C, s tim što se pirjanje odvija na nešto nižoj temperaturi, bliže 100 °C.
Kuhanjem se pripravljaju juhe, gulaši, razna jela koja se jedu žlicom ili pak jela poput kuhanog povrća, mesa ili tjestenine.
Vrela tekućina, najčešće voda omekšava namirnice, koje se kuhaju i tako postanu lakše probavljive. Neka jela dugo se kuhaju, a neka u kratkom vremenu. Kuhanjem se može smanjiti udio vitamina i minerala u povrću, voću i mesu.
IZVOR: Wikipedija
Voće
Voće je zbirna imenica koja podrazumijeva plodove ili sjemenke najčešće višegodišnjih stabala i grmova koji se uglavnom mogu jesti prijesni. Botanička razlika između voća i povrća je ta da je voće sjemenkasta struktura koja se razvija iz oplođenog cvijeta, dok povrće nastaje iz drugih dijelova biljke, poput korijena i lišća. Paprike, rajčica, tikvice, patlidžan, grašak, bamija, maslina, bundeve i krastavci su isto plodovi koji pripadaju voću, ali pošto nisu slatki niti kiseli, kulinarski se smatraju i pripremaju kao povrće.
IZVOR: Wikipedija