Recept za krofne

Recept za krofne: Najbolji recepti za slatka jela
Brzi recept za krofne

U ovoj objavi možete vidjeti recept za krofne. Ako vas zanimaju još neki najbolji recepti za slatka jela ili slana jela, upišite u pretragu npr. “Recept za špinat” ili “Špinat” i kliknite “Search”.

Jednostavan recept za krofne

Sastojci:

– 1/2 litre vode
– 1/2 litre mlijeka
– 40 grama svježeg kvasca
– 40 grama šećera
– 5 žlica ulja
– 3 žumanjka
– oko 1.200 grama brašna
– 2 male žlice soli
– izrendana kora od jednog limuna (po želji)
– Ulje ili mast
– Šećer u prahu

Priprema:

U veću posudu naspite sve sastojke osim brašna. Brašno se dodaje postepeno, te smjesu mijesite ručno. Kada je tijesto dobro umiješano, zagrijte pećnicu na 50 c, tijesto pokrijte krpom i ostavite ga da naraste oko 30 min. Nakon 30 minuta opet ga mijesite i stavite u pećnicu da još malo naraste. Na platnenoj tkanini posuti dosta brašna, te tijesto stanjiti na debljinu od 1 cm. Čašom ili modlom oblikovati krofne i ostaviti ih još 15 minuta da narastu. Pecite krofne u dubljoj posudi sa puno ulja, poklopljene. Maknite poklopac, okrenute ih i čim porumene, gotove su. Stavljajte ih na salvete kako bi upijale masnoću i na kraju ih posipajte šećerom u prahu.

Pročitaj još: Jaje

Jaje je oblik, a istovremeno i rani stadij samostalnog razvoja novog živog bića. Nastaje od oplođene (najčešće od muškog predstavnika vrste) ženske rasplodne stanice, najčešće nazvane i jajnom stanicom ili gametom.

IZVOR: Wikipedija

Masti

Masti i masna ulja su organski spojevi s velikom ulogom u izgradnji živih bića. Prema kemijskom sastavu su esteri glicerola i viših masnih kiselina pa se svrstavaju u trigliceride, a također i u širu skupinu spojeva koji se zovu lipidi. Ne otapaju se u vodi, ali se otapaju u organskim otapalima.

Masti su spojevi sa zasićenim masnim kiselinama (palmitinska, stearinska), te su zato pri sobnoj temperaturi u krutom ili polukrutom agregatnom stanju, a ulja spojevi s nezasićenim masnim kiselinama (oleinska, linolna, linolenska) pa su zato pri sobnoj temperaturi u tekućem agregatnom stanju.

IZVOR: Wikipedija

Možda će vas zanimati i ovo: