YouTube kanal – Zgode i nezgode
Dobrodošli na YouTube kanal Zgode i nezgode običnog čovjeka. (Klikni ovdje)
Na raspolaganju su vam razne zabavne stvari:
- Zabavni video
- Smiješne slike
- Smiješne stvari
- Smiješni vicevi
- Smiješni video
- Smiješni ljudi
I tako dalje…
Sve što se tiče zgoda i nezgoda običnog čovjeka, kako i sam naziv kanala govori. Budite svakodnevno uz naš YouTube kanal, lajkajte video zapise, komentirajte, podijelite, te se PRETPLATITE NA NAŠ KANAL. Hvala!
Kratki podsjetnik značenja nekih pojmova
Zgode i nezgode – Zabava
Zabava je emocionalna diverzija koja ima za cilj držati pozornost gledatelja ili sudionika.
Oblici zabave:
- Televizija
- Film
- Animacija
- Kazalište
- Ples
- Sport
- Radio
- Glazba
- Humor
- Igra
Izvor: Wikipedija
Vic
Vic je kratka priča kojoj je cilj da nasmije onoga kome je namijenjena.
Bosanski jezik je bogat vicevima, a najpoznatiji likovi su Mujo, Suljo i Fata, te Huso i Haso. Vicevi o “Muji i Sulji” su postali klasika, a predstavljaju važnu komponentu bosanskog humora. Popularni su ne samo u Bosni i Hercegovini nego na prostoru cijelog Balkana.
Izvor: Wikipedija
Zgode i nezgode – Šala
Šala, vic ili dosjetka je oblik humora (kratka priča) koji najčešće nasmijava ljude s duhovitim obratom ili neočekivanim smiješnim raspletom.
Povijest
U prvoj polovici 18. stoljeća vic označava književni talent uopće, a na prijelazu u 19. stoljeće značenje mu se sužava na samu duhovitu dosjetku, uvijek šaljivu ili podrugljivu. Vic se od duhovite priče razlikuje tako što je u šaljivoj priči osnovna značajka zbivanje, dok je u vicu to govor. Neočekivanost je osnovna kategorija vica i tom ga se tehnikom kojom se teži iznenaditi slušatelja čini srodnim komici.
Vic je najčešće djelo nepoznatog autora, a u njegovom stvaranju sudjeluju svi društveni slojevi. Vicevi mogu biti i svjetski, poput političkih viceva koji su se prepričavali tijekom židovsko-arapskoga rata.
U vicevima se preko te neočekivanosti kriomice provuče i agresivan sadržaj, koji je u pravilu usmjeren protiv tabuiranih područja društvenog života ili protiv društvene cenzure. Kroz igru riječi predstavlja borbu nemoćnih. Često se strani vicevi prilagođavaju domaćim uvjetima, političkim prilikama i pojedinim političarima.
Izvor: Wikipedija