Ispod možete pročitati šta znači riječ Kriterij, odnosno značenje riječi Kriterij. Ako vas zanima još značenja pojedinih pojmova, upišite u pretragu npr. “šta znači riječ Kretanje” ili “Značenje riječi Kretanje” ili samo jednu riječ određenog pojma i kliknite “Search”.
Kratko značenje riječi Kriterij
Kriterij je pojam koji dolazi od grčke riječi a znači razlikovanje i slično. Kriterij je npr. norma za ocjenjivanje sposobnosti ljudi, razlikovanje neke stvari od druge itd.
***
Ako vas zanima, možete pročitati nešto o projektu Echelon. KLIKNI OVDJE
Pročitaj još: Definicija
Definicija je sud kojim se nedvosmisleno utvrđuje sadržaj, opseg i doseg nekog pojma.
U matematici, za svaki matematički pojam postoji definicija, osim za pojam skup. Skup se uzima kao pojam koji je sam po sebi jasan i to je osnovni matematički pojam.
U logici, definicija (lat. definitio: ograničenje, određenje) je izraz kojim se određuje sadržaj nekog pojma točno i jednosmisleno s pomoću najbližega višega rodnog pojma (genus proximum) i specifične razlike (differentia specifica). Sasoji se od definienduma (onog što definira) i definiensa (onoga čime se definira). Definicija ne smije biti cirkularna, pojam koji se javlja u definiendumu; ne smije se pojaviti u definiensu.
Na području leksikografije i enciklopedike, definicija je neizostavni dio svakog leksikografskog i enciklopedičkog članka. Od glave članka odvojena je zarezom, nema pomoćnog glagola niti uputnica. Rabe se samo poznati pojmovi ili pojmovi koji su objašnjeni pod tim nazivom u djelu.
U širem smislu, definicija je svaki izraz koji pobliže određuje ili objašnjava značenje riječi ili fraze.
IZVOR: Wikipedija
Norme
Nijedno društvo ne postoji niti može opstati bez društvenih normi ili standarda ponašanja. Ta sposobnost da razvije i sprovede društvene norme je jedna od važnih karakteristika koja razdvaja ljudsku od drugih vrsta. Društvena pravila ili norme se najčešće definiraju kao standardi ponašanja koja su inače zasnovana na širim uvjerenjima kako bi se pojedinac trebao ponašati u grupi. Pored ponašanja spominje se i način razmišljanja ali i osjećanja koje članovi društva smatraju prihvatljivim.
IZVOR: Wikipedija