
Ispod možete pročitati šta znači riječ Manija, odnosno značenje riječi Manija. Ako vas zanima još značenja pojedinih pojmova, upišite u pretragu npr. “Šta znači riječ Maksima” ili “Značenje riječi Maksima” ili samo jednu riječ određenog pojma i kliknite “Search”.
Kratko značenje riječi Manija
Manija je pojam koji dolazi od grčke riječi a znači bijes i slično. Što se tiče medicine (psihologija), manija je duševno oboljenje koje se pokazuje na više načina kao što su: ludost, bijes, nastranost itd. Po Platonu, manija je dio pjesništva, prilikom čega pjesnik kontaktira božanstvo.
***
Ako vas zanima, možete pročitati biografiju Zorana Milanovića. KLIKNI OVDJE
Pročitaj još: Definicija
Definicija je sud kojim se nedvosmisleno utvrđuje sadržaj, opseg i doseg nekog pojma.
U matematici, za svaki matematički pojam postoji definicija, osim za pojam skup. Skup se uzima kao pojam koji je sam po sebi jasan i to je osnovni matematički pojam.
U logici, definicija (lat. definitio: ograničenje, određenje) je izraz kojim se određuje sadržaj nekog pojma točno i jednosmisleno s pomoću najbližega višega rodnog pojma (genus proximum) i specifične razlike (differentia specifica). Sasoji se od definienduma (onog što definira) i definiensa (onoga čime se definira). Definicija ne smije biti cirkularna, pojam koji se javlja u definiendumu; ne smije se pojaviti u definiensu.
Na području leksikografije i enciklopedike, definicija je neizostavni dio svakog leksikografskog i enciklopedičkog članka. Od glave članka odvojena je zarezom, nema pomoćnog glagola niti uputnica. Rabe se samo poznati pojmovi ili pojmovi koji su objašnjeni pod tim nazivom u djelu.
U širem smislu, definicija je svaki izraz koji pobliže određuje ili objašnjava značenje riječi ili fraze.
IZVOR: Wikipedija
Psihologija
Psihologija je društvena znanost koja se bavi moždanim procesima i njihovim izražavanjem u ponašanju. Psihologija nastoji sustavnim empirijskim istraživanjima steći znanje o uzrocima i načinu ponašanja pojedinca, te o tome na koji način ljudi doživljavaju svijet u kojem žive. Među psihičke procese ubrajamo osjete, percepciju, pažnju, pamćenje, mišljenje, emocije i motivaciju.
IZVOR: Wikipedija