U ovoj objavi možete vidjeti slike na kojima su neke povijesne građevine. Te građevine su čudo gradnje i uvijek će biti zanimljive. Naravno, najbolje ih je vidjeti uživo, ali to nije svakome moguće, pa se možemo zadovoljiti i slikama. Za svaku navedenu građevinu smo naveli kratak opis i objava je u kategoriji “Zanimljivosti”. Ako vas zanima, možete pogledati neke povijesne fotografije. Ugodna zabava.
Najljepše povijesne građevine
Partenon je antički hram koji je posvećen božici Ateni. Izgrađen je u 5. st. prije Krista na atenskoj akropoli. Partenon spada među najpoznatije preostale građevine antičke Grčke i neizostavan je primjer arhitekture stare Grčke.
Kosi toranj u Pisi je zvonik romaničke katedrale. Izgradnja tornja je započela 1173. godine, ali su radovi nakon izgradnje trećeg kata obustavljeni radi propadanja tla pod tornjem. Izgradnja je ipak nastavljena 1275. godine i tada se pokušavalo “ispraviti” toranj.
Keopsova piramida, poznata i kao Velika piramida je velika grobnica faraona Kufua u Gizi. To je piramida koja je najstarija i najveća u Gizi, te najstarije svjetsko čudo.
Koloseum je amfiteatar u Rimu. Ime je dobio po kolosalnoj skulpturi cara Nerona koja se nalazila ispred amfiteatra. U Koloseumu su se održavale borbe gladijatora, a u gledalištu Koloseuma je moglo biti 50 000 ljudi.
Koje su vama najbolje povijesne građevine? Naravno, možete navesti neke koje nisu u ovoj objavi. Hvala.
Pročitaj još: Povijest
Povijest ili historija (etim. od grčkog ἱστορία, istoria, istraga ili informacija, spoznaja dobivena istraživanjem, od glagola ἱστορεῖν, istraživati) u hrvatskom jeziku ponekad se razgovorno koriste kao istoznačnice za prošlu zbilju (lat. res gestae: djela), ali danas uvelike prevladava povijest. U stručnom nazivlju oni označavaju dva različita pojma: povijest prošlu zbilju, a historija humanističku znanost koja proučava tu zbilju. Srodna znanost koja ju proučava na temelju pisane građe naziva se historiografijom. Znanstvenika koji istražuje ljudsku povijest nazivamo povjesničarom. (Vidi članak historija za podrobnija objašnjenja.)
IZVOR: Wikipedija