Povijesne fotografije koje su uvijek bile zanimljive

Povijesne fotografije koje su uvijek bile zanimljive
povijesne fotografije za dugo pamćenje

U ovoj objavi možete vidjeti neke povijesne fotografije. Te fotografije su bile i ostati će zanimljive. Za svaku fotografiju smo naveli kratak opis, a vi možete u komentarima ove objave dati svoje mišljenje. Objavu smo stavili u kategoriju “Zanimljivosti”, te ako vas zanima, pogledajte neke crno-bijele slike. Ugodna zabava.

Najbolje povijesne fotografije

Berlinski zid je bio dugačak oko 160 km koji je nekada odvajao Zapadni od Istočnog Berlina i okolnog teritorija bivše Njemačke Demokratske Republike.

Povijesne fotografije - Berlinski zid
Berlinski zid se počeo graditi 13. kolovoza 1961. godine i više je puta nadograđivan. Otvoren je 1989. godine

Kip slobode je spomenik u Sjedinjenim Američkim Državama koji se nalazi na ušću rijeke Hudson u New Yorku. Kip je izrađen u Parizu i bio je poklon Francuske kojim je obilježena stogodišnjica neovisnosti SAD-a 1886. godine.

Kip slobode
Od 1886. godine Kip slobode predstavlja pozdrav svim posjetiteljima i useljenicima koji su došli u SAD

Eiffelov toranj je toranj sagrađen od željeza na Champ de Mars pokraj rijeke Seine u Parizu. To je najviša građevina u Parizu i jedan od velikih svjetskih simbola. Dizajnirao ga je inženjer Alexandreu Gustavu Eiffelu.

Eiffelov toranj
Konstrukcija Eiffelovog tornja je sagrađena između 1887. i 1889. godine kao ulazni svod za Svjetsku izložbu, koja je obilježavala stoljeće Francuske revolucije

Kremlj u Moskvi je najpoznatiji ruski kremlj. To je povijesno utvrđeno središte Moskve smješteno na malom brežuljku iznad rijeke Moskve blizu Crvenog trga.

Povijesne fotografije - Kremlj u Moskvi
God. 1990., zajedno s Crvenim trgom, Moskovski kremlj je upisan na UNESCO-v popis mjesta svjetske baštine u Europi

Koje su vama najbolje povijesne fotografije? Naravno, možete navesti neke koje nisu u ovoj objavi. Hvala

Pročitaj još: Fotografija

Fotografija (stgrč. φωτός phōtós, “svjetla”, genitiv; γράφω gráphō, “pišem” = pisanje svjetlom) je tehnika kemijskog ili digitalnog elektroničkog zapisivanja prizora iz stvarnosti na sloju materijala koji je osjetljiv na zračenje koje na nj pada, a uobičajeno se misli na svjetlost iako se može raditi o bilo kojoj vrsti zračenja. Riječ svjetlopis prije se upotrebljavala za pojedinačnu fotografsku snimku.

IZVOR: Wikipedija

Možda će vas zanimati i ovo: